Konkurs Wiedzy o Życiu i Twórczości Jacka Kaczmarskiego

„Nic nie kończy się prostym tak lub nie” to konkurs wiedzy o JackuKac zmarskim, wybitnym pieśniarzu, poecie, prozaiku oraz autorze wierszy i tekstów piosenek. Z powodu dużego zainteresowania wydarzenie organizowane jest co roku, już od 10 lat.
Konkurs skierowany jest do uczniów szkół średnich, a jego organizatorem jest Centrum Młodzieży im. dr. H. Jordana w Krakowie. Celem wydarzenia jest między innymi podtrzymywanie pamięci o wybitnym polskim artyście i jego twórczości oraz zachęta do poznawania historii Polski.
Twórczość Jacka Kaczmarskiego idealnie się do tego nadaje. Opowiada ona o różnych okresach w dziejach naszego kraju: sarmackim, przedwojennym i komunistycznym. Co więcej, przybliża historię świata, dając przy tym okazję do zdobywania wiedzy w zakresie wykraczającym poza standardy programu szkolnego.

3 etapy Konkursu:

1. Uczestnicy piszą pracę na jeden z wybranych tematów i w terminie do 16 lutego 2020r. przysyłają ją w wersji drukowanej w trzech egzemplarzach na adres Organizatora (oraz w wersji elektronicznej na adres: kmtpnis@cmjordan.krakow.pl).
Tematy do wyboru:
–  W przedszkolu naszym nie jest źle – kreacja, rola oraz symbolika dziecka i młodego człowieka w poezji Jacka Kaczmarskiego
– Moja ze Stwórcą rozmowa jak Syn Jego do drzewa przybita – podmiot liryczny poezji Jacka Kaczmarskiego w relacji z Bogiem
– Od lat trzynastu w pełnej izolacji – Kaczmarski w poezji o represji władzy wobec obywateli
– Łzy źrenicą szuka domu – homo viator jako motyw w poezji Jacka Kaczmarskiego
2. Istotną częścią drugiego etapu jest rozmowa o przesłanej pracy konkursowej, w trakcie której jurorzy oceniają wiedzę uczestnika, dojrzałość spojrzenia na temat i umiejętność obrony swojego zdania podczas dyskusji.
3. Uczestnicy dokonują ustnej analizy i interpretacji jednego z wylosowanych utworów poetyckich Jacka Kaczmarskiego oraz uczestniczą w quizie.
Dla laureatów przewidziane są nagrody pieniężne w wysokości:
I nagroda – 1300 zł
II nagroda – 700 zł
III nagroda – 500 zł
Regulamin konkursu oraz szczegółowe wytyczne dotyczące uczestnictwa:
http://cmjordan.krakow.pl/uploads/download/Regulamin%20Konkursu%20Jacka%20Kaczmarskiego%202020.pdf
http://cmjordan.krakow.pl/konkursy/konkurs-wiedzy-o-zyciu-i-tworczosci-kaczmarskiego

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji ?
Zrobisz to wypełniając poniższy formularz.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *